MKudlicki foto1
Marek Kudlicki studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. J. Grubicha oraz dyrygentury prof. K. Missony. Studia ukończył z wyróżnieniem.  Brał udział w kursie mistrzowskim prof. FlorPeetersa,
wybitnego kontynuatora tradycji interpretatorskich dzieł
organowych Cesara Francka. Dalsze studia odbywał
w Hochschule für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu,
w klasie prof. H. Haselböcka.
Jest laureatem I nagrody oraz nagrody specjalnej Ministerstwa Kultury i Sztuki na Ogólnopolskim Konkursie Organowym            w Krakowie (1973). Koncertował w Stanach Zjednoczonych          i Kanadzie, Ameryce Południowej, Afryce Południowej, Australii, Nowej Zelandii, Hong Kongu, Japonii, Korei Płd., Singapurze, Malezji i Tajwanie. Kudlicki występował w tak renomowanych salach koncertowych jak Filharmonia Krakowska, Sala  Luis Angel Arango w Bogocie, Cleveland Museum of Art,                        Roy Thompson Hall w Toronto, Sejong Cultural Center w Seulu,    National Concert Hall  w Taipei i inne. Jest propagatorem polskiej muzyki organowej, włączając do programów swych recitali  i nagrań twórczość rodzimych kompozytorów. Prowadził wykłady na temat muzyki polskiej na różnych kontynentach.      W 200 rocznice Konstytucji 3 Maja wystąpił z uroczystym recitalem w Grace Cathedral  w San Francisco. Dokonał nagrań radiowych m. in. dla Radio Hilversum, Radio New Zealand,    Radio Suisse Romande, National Public Radio U.S.A., South African Broadcasting Corporation oraz nagrań telewizyjnych. Dokonał licznych nagrań płytowych w Polsce i Niemczech. Pełnił funkcję jurora w konkursach organowych. Od lat łączy występy jako organista-wirtuoz z działalnością dyrygencką.
Renate i Santa Stivrina-2
Renāte Stivriņa i Santa Stivriņa
Renāte Stivriņa – doktor sztuki
muzycznej w dziedzinie kompozycji
na Akademii Muzycznej w Krakowie (klasa prof. Józefa Rychlika). Absolwentka Akademii Muzycznej w Rydze w klasie kompozycji i fortepianu oraz Akedemii Muzycznej w Krakowie w klasie organów. Studiowała muzykę filmową, komputerową i twórczość audiowizualną w Łódzkiej Szkole Filmowej oraz Akademii Muzycznej.
Jest laureatką nagród i wyróżnień w międzynarodowych
konkursach kompozytorskich, fortepianowych i organowych.
Jest członkiem Związku Kompozytorów Łotewskich. Utwory wydawane są przez Wydawnictwo Musica Baltica.                    Jako wykonawca ceni muzykę różnych epok, ale jej największe zainteresowanie budzi muzyka współczesna, szczególnie organistów–improwizatorów francuskich. Jako kompozytorka współpracowała z Łotewską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Symfoniczną Liepājas, Wrocławską Orkiestrą Leopoldinum oraz kilkunastoma chórami z całego świata.
Utwór Composition 10. (inspired by W. Kandinsky) był wybrany    z reprezentacji Łotewskiej i wykonany na Światowych Dniach Muzyki Współczesnej w Ljubljanie (Slowenia, WMD 2015).        Jej dzieła wykonane zostały wykonane na Międzynarodowych Dniach Muzyki Kompozytorów Krakowskich, Warszawskiej Jesieni, Dniach Muzyki Organowej  w Krakowie, Światowej Olimpiadzie Chóralnej, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralnej oraz na konkursach i festiwalach filmów animowanych na całym świecie. Autorka muzyki instrumentalnej, elektroakustycznej, chóralnej, muzyki do filmów i animacji. Szczególnym zainteresowaniem są inspiracje malarskie, które stanowiły również temat pracy doktorskiej, poświęconej malarstwu Marca Chagalla,  Joan’a Miró i Marka Rothko.
Santa Stivriņa skrzypaczka pochodzenia polskiego, pedagog. Uzyskała tytuł licencjata na Akademii Muzycznej  w Rydze(2016), oraz tytuł magistra sztuki na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (2019).
Jest stypendystką fundacji Vītolu Fonds dla utalentowanej młodzieży oraz stypendium MKiDN dla uzdolnionych cudzoziemców polskiego pochodzenia. Jako skrzypaczka, brała udział w licznych międzynarodowych projektach orkiestrowych, m.in. SMA Hundisburg, Orkester Norden, Neue Philharmonie München. W roku 2015 w ramach programu Erasmus+ studiowała w klasie dr hab. R. Kabary. W obecnej chwili współpracuje z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej.
Sztabiński TRIO
PATRYK SZTABIŃSKI TRIO
Patryk Sztabiński(Polska) – akordeon
Mateusz Szemraj (Polska) – gitara, oud, rubab, sarod, cymbały, ngoni, baglama
Adeb Chamoun (Syria) – darabuka, riq, daf, tar, cajon, conga, bongos, timbales
Patryk Sztabiński – jest absolwentem Uniwersytetu
Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Występował          w wielu prestiżowych salach koncertowych, takich jak:
Carnegie Hall (Nowy Jork, USA), Orchars Hall (Tokio, Japonia),
Festival Hall (Osaka, Japonia), Opera Narodowa, Filharmonia Narodowa. Koncertował w wielu krajach Europy, Azji oraz Ameryki Płn. Laureat ponad czterdziestu nagród muzycznych, m.in. I nagroda na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu (2009), I nagroda na XXXIII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Castelfidardo (Włochy, 2008), Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”(2015).
Mateusz Szemraj – gitarzysta, lutnista. Gra na różnego rodzaju
instrumentach strunowych, głównie szarpanych – są to gitary
oraz instrumenty etniczne: oud, rubab, sarod, cymbały, ngoni,
baglama. Współpracuje z wieloma artystami i współtworzy
wiele zespołów, głównie z nurtu muzyki tradycyjnej i folkowej,
są to m. in. Lomi Lomi, Milo Ensemble, Mosaik, Wielbłądy,
Banda Nella Nebbia, , Milo Kurtis, Korolina Cicha & Spółka,
Philip Bracken, Karolina Skrzyńska, Tołhaje, Lion Shepherd,
Sentido, Rasm Al Mashan.
Adeb Chamoun – pochodzi z Syrii. Jego nauczycielem był brat
Abdul – obecny mistrz gry na instrumentach perkusyjnych          w Syrii. Adeb Chamoun gra na instrumentach perkusyjnych arabskich, perskich oraz latynoskich, tj. riq, darabuka, tar, daf, cajon, conga, bongos, timbales. Po przeprowadzce do Polski, nawiązał współpracę z zespołem Naxos, gdzie liderem zespołu jest Milo Curtis. Z zespołem tym nagrał 2 płyty: „Podróż dookoła mózgu” i Naxos Orchesta Live AT Polin-Coexista. Uczestniczył  w wielu projektach zespołu Fuenty, brał udział również                    w projekcie Trifonidis Illumination Bandi.