Strona Główna KONKURSY LAUREACI 2016

LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW "WĘDRÓWKI SZLAKIEM WARTOŚCI" 2016

DOLNY ŚLĄSK - CUDA NATURY I ARCHITEKTURY

I miejsce - Anna DUDA, Gimnazjum im św. Franciszka w Legnicy

II miejsce - Aleksandra DUDZIEC, Gimnazjum w Kątach Wrocławskich

III miejsce - Mateusz SUSŁOWICZ, Gimnazjum w Kątach Wrocławskich

Wyróżnienie - Julia PISZAK, Gimnazjum nr 3 w Oławie

Wyróżnienie - Karolina SZYMAŃSKA, Publiczne Gimnazjum Sióstr Urszulanek we Wrocławiu

I nagroda specjalna za prezentację - Magdalena BEŁKOT, Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu

II nagroda specjalna za prezentację - Karol Janicki, Gimnazjum Publiczne w Ścinawie

III nagroda specjalna za prezentację - Alicja Glińska, Zespół Szkół im. św. Huberta w Czerninie


KONKURS RECYTATORSKI

SZKOŁY PODSTAWOWE

I miejsce – Teresa Pałys-Udegbe, SP im. Jana Pawła II w Smolniku

II miejsce – Katarzyna Kosobucka, SP nr 7 Szkoła Sportowa w Lubinie

II miejsce – Jakub Majewski, SP nr 72 we Wrocławiu

III miejsce – Klaudia Hołownia, Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu

III miejsce – Julia Gapska, SP im. Jana Pawła II w Smolniku

Wyróżnienia – Agnieszka Letniowska, SP nr 10 z Oddziałami Sportowymi w Bielawie

Paulina Jakubowska, SP im. Jana Pawła II w Smolniku

Ksenia Duszeńko, SP im. W.Broniewskiego w Paszowicach

Sara Ryad, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. K.Szymanowskiego we Wrocławiu

Oliwia Fischer, SP nr 72 we Wrocławiu

Amelia Sowińska, SP nr 72 we Wrocławiu

SZKOŁY GIMNAZJALNE

I miejsce - Zuzanna Gabrysz, Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie

II miejsca – Marta Sobiechowska, Gimnazjum im. Św. Franciszka z Asyżu w Legnicy

II miejsce -  Filip Kobyłecki, Gimnazjum nr 2 Sportowe w Lubinie

III miejsce – Łukasz Rudyński, Gimnazjum nr1 w Górze

III miejsce - Kacper Dawiec, Wojciech Antoszewski, Gimnazjum im. M.Kopernika w Kątach Wrocławskich

Wyróżnienia -  Patrycja Hawrysz, Gimnazjum nr3 im. Polskich Noblistów w Oławie

Maja Oporowicz, Gimnazjum Dwujęzyczne w Górze

Laura Maniara, Gimnazjum nr 1 w Górze


SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

KATEGORIA - RECYTACJA

I miejsce - Roksana SIEDLECKA, Liceum Ogólnokształcące nr XVII we Wrocławiu


II miejsce - Dominika BUDZIANOWSKA, Liceum Ogólnokształcące nr X we Wrocławiu


III miejsce - Gabriela CZAJA, Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Henrykowie


III miejsce - Kamila KLUCZEK, Liceum Ogólnokształcące nr X we Wrocławiu


Wyróżnienie - Łukasz WERS, Liceum Ogólnokształcące Nr  2 we Wrocławiu

KATEGORIA - POEZJA ŚPIEWANA

Wyróżnienie - Aneta BEREZOWSKA, Liceum Ogólnokształcące nr X we Wrocławiu

Wyróżnienie - Paweł AUGUSTYN, Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Henrykowie


KONKURS PLASTYCZNY NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

I MIEJSCE:

Kamil Przetacznik, Fundacja im. Brata Alberta, WTZ w Radwanowicach-Czernichowie

Joanna Tettling, WTZ „U Ojca Damiana” we Wrocławiu

Katarzyna Mierzwiak, Fundacja im. Brata Alberta, WTZ „Muminki” we Wrocławiu

II MIEJSCE:

Agata Miszewska, ŚDS Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Toruniu

Maria Zellma, ŚDS Fundacji im. Brata Alberta w Toruniu

III MIEJSCE:

Grzegorz Siemiński, ŚDS Fundacji im. Brata Alberta w Toruniu

Karolina Żuk, Fundacja im. Brata Alberta, WTZ „Bratanki” w Toruniu

WYRÓŻNIENIA:

Katarzyna Staszak, ŚDS Fundacji im. Brata Alberta w Toruniu

Małgorzata Szymańska, Fundacja im. Brata Alberta, WTZ „Muminki” we Wrocławiu

Małgorzata Gers, Fundacja im. Brata Alberta, WTZ „Bratanki” w Toruniu

Łukasz Kwaśniewski, ŚDS Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach

Karolina Baran, Fundacja im. Brata Alberta, WTZ „Bratanki” w Toruniu

Kinga Szczepańska, WTZ w Kowarach

Mariusz Brusiło, Fundacja im. Brata Alberta, WTZ „Muminki” we Wrocławiu

Barbara Sroka, Fundacja im. Brata Alberta, WTZ „Przytulisko” w Lubinie

Adam Gwóźdź, WTZ w Kowarach

 

KONKURS MULTIMEDIALNY

 

SZKOŁY PODSTAWOWE


I miejsce - Julia Kołton, Zespół szkolno-przedszkolny w Długołęce

 

II miejsce - Mateusz Borodycz, SP w Wiszni Małej

 

III miejsce - Maria Hołtra, Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Górze


SZKOŁY GIMNAZJALNE


I miejsce - Filip Kobyłecki, Gimnazjum sportowe nr 2, Lubin

 

II miejsce - Anna Podsiadło, Gimnazjum nr 30, Wrocław

 

III miejsce - Anna Stadnikiewicz, Gimnazjum nr 40, Wrocław


SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE


I miejsce - Magdalena Piechowicz, LO nr IV, Wrocław

 

II i III miejsca nie przydzielono

 

Wyróżnienie - Natalia Ryczek, LO nr IV, Wrocław

 

Wyróżnienie - Ewa Wróblewska, LO nr IV, Wroclaw


KONKURS LITERACKI

SZKOŁY PODSTAWOWE

 

POEZJA

I miejsce - Wiktoria Wojdyło, Zespół Szkolno-Przedszkolny we Wrocławiu

II miejsce - Jakub Bogatek, SP w Wiszni Małej

II miejsce Kornelia Kucharek, SP nr 10 w Bielawie

III miejsce Amelia Maj, SP nr 20 we Wrocławiu

III miejsce Alicja Huk, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 19 we Wrocławiu

Wyróżnienie - Oliwia Radzka, PSP nr 28 w Wałbrzychu

PROZA

I miejsce - Natalia Borowy, SP nr 4 w Chojnowie

I miejsce - Agnieszka Drąg, SP w Nowogrodźcu

I miejsce - Jakub Krych-Radkiewicz, SP w Złotoryi

II miejsce - Amelia Maj, SP nr 20 we Wrocławiu

II miejsce – Katarzyna Witkowska, Wrocław

II miejsce - Marianna Młodożeniak, SP 73 we Wrocławiu

III miejsce - Magdalena Kosmulska, SP nr 61 we Wrocławiu

III miejsce - Pola Ślęzakiewicz, SP w Wiszni Małej

III miejsce - Dominika Hajdasz, SP nr 61 we Wrocławiu

Wyróżnienie – Alicja Jakimko, Wrocław

Wyróżnienie - Aleksandra Czujowska SP nr 61 we Wrocławiu

 

SZKOŁY GIMNAZJALNE

PROZA

I miejsce - Małgorzata Bretsznajder, Gimnazjum Dwujęzyczne w Górze

I miejsce - Marie Orzechowska, Gimnazjum nr 29, Wrocław

I miejsce - Natalia Wiatrowska, Gimnazjum nr 1, Wrocław

II miejsce - Krzysztof Ziółkowski, Gimnazjum nr 2, Strzelin

II miejsce - Oliwia Kropidłowska, Gimnazjum nr 1, Wrocław

 

III miejsce - Mirosława Salamon, Gimnazjum nr 1 w Górze

 

III miejsce - Julia Owsik, Europejskie Gimnazjum w Zgorzelcu

 

Wyróżnienie - Daria Jedziniak, Gimnazjum nr 40, Wrocław

 

Wyróżnienie - Kornelia Kamieniarz, Gimnazjum nr 29, Wrocław

 

Wyróżnienie - Adrianna Koszela, Gimnazjum nr 1, Wrocław

 

POEZJA

I miejsca nie przyznano

II miejsce - Radosław Girul, Gimnazjum nr 38 w Zespole Szkół nr 8

II miejsce - Krzysztof Ziółkowski, Gimnazjum nr 2, Strzelin

III miejsce - Patryk Czopek, Gimnazjum Dwujęzyczne w Górze

 

Wyróżnienie - Hiacynta Peregudowska, Zespół Szkół Urszulańskich Urszula, Wrocław

 

Wyróżnienie - Aleks Kalinowski, Gimnazjum Dwujęzyczne w Górze


SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE


PROZA

I miejsce - Blanka Starzycka, LO nr X, Wrocław

II miejsce - Dawid Hałajda, ZSO w Górze

III miejsce - Oliwia Morawiecka, ZSO w Górze

Wyróżnienie - Emilia Horbulewicz, ZSO w Górze


POEZJA

I miejsce - Wiktoria Pawlak, LO nr II, Głogów

II miejsce - Katarzyna Wojtan, ZSO w Górze

III miejsce - Wioleta Zielonka, ZSO w Górze


KONKURS FILMOWY


I miejsce - Nikola Mateja, Katarzyna Konopacka, Gimnazjum nr 3, Oława

 

II i III miejsca nie przydzielono

 


KONKURS FOTOGRAFICZNY

 

I miejsca nie przydzielono


II miejsce – Joanna Jeż, Gimnazjum nr 29, Wrocław


III miejsce – Natalia Zawiślańska, Gimnazjum w Kątach Wrocławskich


III miejsce – Maria Sierpińska, Gimnazjum nr 29, Wrocław


Wyróżnienie – Marcelina Zaremba, Oława

 

W KATEGORII SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NIE PRZYDZIELONO ŻADNYCH MIEJSC

KONKURS PLASTYCZNY

GRUPA I

I miejsce - Kamil i Kacper Kluczkowscy, SP nr 19, Wrocław

II miejsce - Jakub Jaworski, SP nr 83, Wrocław

II miejsce - Amelia Kleparska, SP nr 3, Góra

 

III miejsce - Jakub Klakurka, SP nr 30, Wałbrzych

 

III miejsce - Bartosz Sodolewski, SP nr 30, Wałbrzych

 

Wyróżnienie - Wiktoria Kiecher, SP nr 30, Wałbrzych

GRUPA II

I miejsce - Zuzanna Potocka, SP, Nowogrodziec

I miejsce - Bartek Betka, SP Ligota Polska

II miejsce - Julia Drańska, SP nr 20, Wrocław

II miejsce - Katarzyna Preuss, SP nr 7, Głogów

 

III miejsce - Kacper Szczepanowski, SP nr 20, Wrocław

 

III miejsce - Laura Kmiecik, SP nr 15, Wałbrzych

 

Wyróżnienie - Amelia Ludziak, SP w Nowogrodźcu

 

Wyróżnienie - Emilia Krzemińska, SP w Brzeziej Łące

 

GRUPA III

I miejsce - Alan Maroński, PSP nr 30, Wałbrzych

I miejsce - Karolina Skrzypczak, SP w Górze

II miejsce - Julia Bednarska, SP w Wiszni Małej

III miejsce - Martyna Obarska, SP w Wiszni Małej

Wyróżnienie - Klara Zagórska, SP Tęcza w Zgorzelcu

GRUPA IV

I miejsce - Kalina Jaśko, Gimnazjum Publiczne, Stara Kamienica

II miejsce - Aleksandra Twardzik, Gimnazjum Publiczne, Duszniki Zdrój

III miejsce - Marta Dzumyk, Gimnazjum nr 1, Polkowice

Wyróżnienie - Karolina Pyrek, Zespół Szkół Publicznych, Wołów

Wyróżnienie - Aleksandra Fitas, Europejskie Gimnazjum, Zgorzelec

Wyróżnienie - Kacper Kowalczyk, ZS w Prusicach

GRUPA V

I miejsce - Szymon Szurowski, IV LO w Wałbrzychu

II miejsce - Angelika Górska, LO w Nowej Rudzie

III miejsce - Justyna Michalska, LO X we Wrocławiu

Wyróżnienie - Agata Zielińska, IV LO w Wałbrzychu