Strona Główna Barbara i Ulrich MELDAU

PAX ET BONUM PER MUSICAM

****

BARBARA I ULRICH MELDAU (Szwajcaria)

Koncert kameralny na 4 ręce i 4 nogi

27 września 2019, godz. 18.00

Kościół pw. Świętego Krzyża, Ostrów Tumski, Wrocław

wstęp wolny


Barbara Meldau ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie organow prof. Joachima Grubicha oraz Musikhochschule Zürich w klasie klawesynu u Johanna Sonnleitnera. Wielokrotnie uczestniczyła w kursach mistrzowskich u Jean Guillou. Obecnie zatrudniona jest w reformowanym kosciele w Meilen k/Zürichu, gdzie prowadzi intensywną działalność koncertową jako organistka, klawesynistka, akompaniatorka, dyrygentka chóralna i organizatorka koncertów organowych, również dla dzieci. Występowała w Niemczech, Szwajcarii, Polsce, na Wegrzech, we Wloszech, Rosji i w USA. Ma w dorobku nagrania płytowe dla „Ars Musici” z utworami Maurice Duruflé (Suite op. 5, Requiem) i dla „Moderato” (koncerty organowe G.F. Händla).

Ulrich Meldau ukończył Wyższą Szkołę Muzyczną w Zurychu, w klasie organów Ericha Vollenwydera. Studiował również fortepian i dyrygenturę chóralną. Uzupełniał swoją edukację muzyczną kursami mistrzowskimi m.in. u Jean Guillou. Od wielu lat specjalizuje się w wykonawstwie utworów na organy i orkiestrę. Zrealizował wiele nagrań płytowych dla Label „Motette”. Koncertował w Europie i USA. Jest kantorem w kościele Enge w Zurychu. Obok różnych formacji chóralnych, prowadzi Bachensemble Zürich i wykonuje z nim regularnie kantaty J.S. Bacha z orkiestrami barokowymi. U. Meldau jest również doświadczonym muzykiem jazzowo-rockowym.

Jako Duet występują Barbara i Ulrich Meldau od wielu lat. Ich repertuar obejmuje zarówno oryginalne utwory organowe na dwóch organistów lub dwoje organów, jak i transkrypcje dzieł orkiestrowych, jak np. „Dziadek do orzechów” P. Czajkowskiego.

Program

Zostanie podany w najbliższym czasie

****