Strona Główna MILO ENSEMBLE, 7.10.2018

PAX ET BONUM PER MUSICAM

****

MILO ENSEMBLE

Koncert kameralny

7 października 2018, godz. 18.00

Kościół pw. Świętego Krzyża, Ostrów Tumski, Wrocław

wstęp wolny


MILO ENSEMBLE to sekstet złożony z muzyków pochodzących z trzech kontynentów. Muzyka wykonywana przez zespół jest bardziej zbliżona do korzeni etno i grana jest na instrumentach akustycznych – oud, saz, kora, santur, trombity, bębny, kalimby. Zawiera w sobie wpływy muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, Tybetu i free jazzu. Koncert Milo Ensemble jest formą podróży po kontynentach i stylach.

Recenzja z pierwszego koncertu w Jazz Klubie 12/14:

„Milo Kurtis – niezwykły czarodziej nastrojów i muzycznych krajobrazów, zabrał nas wczoraj w długą podróż w rejony odległych kultur, pełne tajemnej mocy, magicznej energii i piękna. Wraz z Konstantym Joriadisem, Adebem Chomounem i Mateuszem Szemrajem, przy wykorzystaniu oryginalnych instrumentów z odwiedzanych zakątków świata i śpiewu, wprowadził zgromadzony nadkomplet międzynarodowej Publiczności w stan kojącej medytacji i transowego tańca („Tamina”) – nazwaliśmy to „muzyką zamkniętych oczu” – by zakończyć cudowną piosenką sięgającą do jego greckich korzeni („Dla Ciebie Słońce Zaświeci Wieczorem), zakończoną długotrwałą owacją zachwyconych uczestników tego wielokulturowego misterium..“

Warszawa, 31 września 2015

MILO KURTIS

Pomysłodawcą MILO ENSEMBLE jest niestrudzony poszukiwacz nowych brzmień – Milo Kurtis – współzałożyciel Maanamu, członek Osjan, Izraela, Voo Voo i innych kultowych, polskich zespołów. Milo zapraszał do nagrań również artystów tej klasy, co Tomasz Stańko, który nagrał z nim dwa albumy (Osjan i Tribute to Don Cherry). Współpracował też na scenie ze słynnym amerykańskim współtwórcą free Jazzu – Donem Cherry.

SKŁAD MILO ENSEMBLE

Milo Kurtis – leader, klarnet, trombity, głos, instrumenty perkusyjne

Agnieszka Mendel – śpiew

Mariusz Kozłowski – saksofony

Adeb Chamoun – darabuka, riqq, daf, głos

Mateusz Szemraj – oud, saz, santur

Buba Kuyateh – śpiew, kora

****